O mnie

Cześć! Jestem Maciej Durczak i od dzieciństwa uwielbiam góry. Chodziłem po nich od urodzenia – no dobrze, może przez pierwszy kilka lat w plecaku taty, ale to już wystarczyło, żeby zaszczepić we mnie pasję do odkrywania ich piękna.

Choć miałem styczność z aparatem od najmłodszych lat, to w młodości nie interesowałem się tym specjalnie. Z czasem zacząłem podróżować samodzielnie i odkrywać, że jednym z najlepszych sposobów na wyrażenie miłości do gór, jest fotografia.
Wszystko zaczęło się na drugim roku studiów, kiedy to pandemia zmusiła mnie do szukania nowych form spędzania wolnego czasu.


Dzięki mojej cierpliwości i zainteresowaniu programami graficznymi, udało mi się stworzyć wiele pięknych obrazów, które z czasem zaczęły trafiać na różne wystawy i spotkały się z uznaniem wśród moich znajomych. Teraz, jako fotograf krajobrazowy, chcę podzielić się z Wami moją pasją i pokazać, jak piękne i niepowtarzalne są góry.

Mam nadzieję, że moje zdjęcia zainspirują Was do odkrywania nowych miejsc i przygód, tak jak ja odkryłem je dzięki swoim rodzicom, którzy od najmłodszych lat zabierali mnie na wycieczki i dzięki temu zaszczepili we mnie miłość do gór i nie tylko.

Jako pasjonat fotografii krajobrazowej, zawsze stawiam na niezawodność swojego sprzętu. Aktualnie moim ulubionym towarzyszem w wyprawach fotograficznych jest aparat Nikon Z5, który pozwala mi na uchwycenie najpiękniejszych widoków w ich pełnej okazałości.

Głównie korzystam z obiektywu Nikkor 24-70 mm f/4S, który idealnie sprawdza się w różnych warunkach oświetleniowych i pozwala mi na uchwycenie szerokiej gamy krajobrazów. Jednakże, kiedy szukam bardziej wyszukanych ujęć, sięgam po mój ulubiony obiektyw Helios 58 mm f/2, który doskonale sprawdza się przy zdjęciach makro i pozwala mi na uzyskanie pięknej, małej głębi ostrości.

Aby jeszcze bardziej precyzyjnie dopasować ustawienia, wykorzystuję filtry prostokątne Haida, w tym połówkowy szary 0,9 ND, filtr prostokątny szary pełny ND1000 oraz filtr polaryzacyjny kołowy. Jednakże, nie tylko jakość zdjęć jest dla mnie ważna, ale również bezpieczeństwo mojego sprzętu podczas transportu, dlatego aktualnie korzystam z bezpiecznego wkładu fotograficznego LowePro Gear Up.

Zapraszam do kontaktu

Jeśli jesteś zainteresowany/a współpracą, zapraszam do kontaktu. Z przyjemnością podejmę się realizacji projektów związanych z fotografią krajobrazową, produktową itp. Chętnie podejmę się wyzwania i dostosuję się do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Zapraszam do współpracy zarówno osoby prywatne, jak i firmy poszukujące profesjonalnego fotografa. Skontaktuj się ze mną, a z przyjemnością omówię szczegóły i stworzymy niepowtarzalną wizję.